Mourinho se při remíze Říma 1:1 s Atalantou střetl s rozhodčím

V letošní sezóně Serie A jsou výkony Říma pod Mourinhovým vedením kolísavé. Po noční můře na začátku sezony jednou ukázali velkou sílu a díky silné sérii vítězství se dostali do první čtyřky tabulky. Pokles formy v polovině sezony však způsobil, že se v tabulce Serie A propadli na osmé místo. V tomto hracím dni se Rudí vlci utkali s Atalantou, která byla o bod před nimi, v zápase, který byl bojem o pozici i bojem o odvetu. Římané však doma s Atalantou remizovali 1:1.

Mourinho použil pro Řím nejznámější systém 3-5-2. V tomto ostrém duelu se Atalanta ujala vedení, když v 7. minutě stanovila náskok 1:0 hlavičkou Kupmenase. Rudí vlci se však nenechali odradit a stále se snažili najít šanci na vyrovnání. Lukaku v dresu s číslem 90 však několik velkých šancí nevyužil, což vedlo k neustálému proudu naštvaných komentářů od fanoušků v AS Roma fotbalové dres 2024.

Těsně před poločasem byl v pokutovém území faulován Karsdorp a po opakovaném záběru VAR byl Římu nařízen pokutový kop, z něhož se trefil Dybala a srovnal stav na 1:1. V závěru poločasu se však Římané dočkali vyrovnání. Mourinhova nespokojenost s odpískanou penaltou rozhodčího vedla k vyloučení v nastaveném čase, což vyvolalo novou debatu mezi fanoušky.

Ve druhém poločase Římané pokračovali v obléhání branky, ale brankář Atalanty předvedl několik heroických zákroků, aby zabránil hostům skórovat. V nastaveném čase opět propukla Mourinhova nespokojenost s odpískanou penaltou rozhodčím a nakonec byl vyloučen červenou kartou.

V průběhu zápasu byly některé tresty rozhodčího sporné. Dybala byl sražen k zemi, aniž by to bylo naznačeno, a Lukaku byl zjevně stažen, ale penalta nebyla nařízena, což vyvolalo nespokojenost fanoušků s výrokem rozhodčího. Mourinho se po zápase stal obětí odpískané penalty a Římané se opět ocitli pod rozhodcovským nožem.

Pro Řím to byl těžký zápas o body. Římané nedokázali Atalantu porazit a i Mourinhova červená karta a sporné rozhodnutí rozhodčího budou po zápase žhavým tématem diskusí. V budoucnu budou Rudí vlci i nadále bojovat o postup do Ligy mistrů a fanoušci se těší, že Mourinho Levné Fotbalové dresy povede tým k dalším slavným okamžikům.