Belgie ukončila sérii 15 vítězných zápasů, když s Rakouskem uhrála remízu 1:1.

Zápas Evropské ligy mezi Belgií a Orly skončil tím, že Belgie, která je považována za krále soutěže, tentokrát remizovala s Rakouskem 1:1. Bez zisku vítězství tak skončila patnáctizápasová vítězná série Belgie v Evropské lize, která začala v roce 2019, s koncem zápasu sborné.

Zápas neprohráli hůře i proto, že se gólově prosadil Romelu Lukaku, jinak by to pro Belgii znamenalo porážku. Momentálně jsou oba týmy ve skupině F na druhém místě s 1 výhrou, 1 remízou a 4 body, zatímco Rakousko je na prvním místě se 2 výhrami, 1 remízou a 7 body a na třetím místě je Švédsko s 1 výhrou, 1 prohrou a 3 body. Belgie zahájila své tažení vítězstvím 3:0 nad Švédskem v první fázi, aby její vítězná série skončila při střetnutí s Rakouskem.

První gól zápasu padl ve 21. minutě, kdy Belgie ztratila míč a Rakousko zaútočilo po rohovém kopu, načež Michael Gregoritsch skóroval střelou z dálky a dal Rakousku první gól na 1:0. V 61. minutě zvýšil svou šikovnost a střelou z dálky pomohl Belgii stáhnout ztrátu. Nakonec se oba týmy nedokázaly gólu dočkat až do konce nastaveného času, a tak se zrodila remíza 1:1. Pro Belgii to však nebyla dobrá zpráva a remíza, přestože byla nerozhodná, vynesla Rakousko do čela skupiny a Belgie se musela spokojit s druhým místem. Levné Fotbalové dresy

Dalším utkáním pro Belgii bude 21. června zápas čtvrtého kola skupiny F proti Estonsku. Tentokrát by Belgie proti méně silnému Estonsku měla být schopna stáhnout jednobrankové manko, ale neměla by ho brát na lehkou váhu.