kolo Ligy mistrů: PSV Eindhoven 1:1 Borussia Dortmund

Hráči v dresech PSV

PSV Eindhoven a Borussia Dortmund remizovaly ve Philips Areně v prvním utkání 16. kola Ligy mistrů 1:1. Zápas přinesl fanouškům vzrušující vizuální podívanou a připravil půdu pro druhý duel, který se odehraje za tři týdny v Signal Iduna Parku.

Donegal Mallon v BVB Borussia Dortmund dres se proti svému bývalému klubu brzy prosadil do branky PSV a ve 24. minutě utkání po skvělém sólovém průniku zakončil. Přestože PSV dominovalo v držení míče a vytvořilo si několik hrozivých šancí, včetně střel Malika Tillmana a Johna Bakayoka, nedokázalo svou převahu v prvním poločase přetavit v gól.

Ráz zápasu se změnil ve druhém poločase, kdy byla v 56. minutě nařízena sporná penalta, kterou s klidem proměnil Luke de Jong v levné fotbalové dresy PSV svým 28. gólem v této sezoně ve všech soutěžích. Nařízená penalta vyvolala kontroverze, zejména když Mats Hummels fauloval Malika Tillmana, což ještě zvýšilo napětí zápasu.

Přestože PSV pokračovalo v tlaku i v závěrečné fázi zápasu, šanci, kterou by se dostalo před Dortmund, nenašlo a zápas skončil remízou, čímž se střetnutí obou týmů dostalo do nepředvídatelné pozice. Fanoušci sledující tento zápas si jistě všimli návratu Jadona Sancha do Ligy mistrů na jeho předchozí poměrně složité působení v Manchesteru United. V dresu BVB však Sancho a několik dalších hráčů Dortmundu odehráli průměrný zápas.

Tým se připravuje na druhý zápas v Německu za tři týdny, PSV Eindhoven je opět v roli outsidera, který bude muset překonat silnou domácí bilanci Dortmundu. PSV se naposledy probojovalo do čtvrtfinále v roce 2007, a proto bude muset v Dortmundu předvést skvělý výkon, aby postoupilo dál.

PSV i Dortmund si touží zajistit účast v poslední osmifinálové fázi Ligy mistrů. Odpočítávání začíná, fotbaloví fanoušci, sledujme napínavé zápasy Ligy mistrů, které nás čekají!