Barcelonská noční můra na obzoru! Zranění klíčových hráčů De Jonga a Pedrieho ztěžují boj o titul

Barcelona utrpěla v neděli večer v zápase La Ligy proti Athleticu Bilbao těžkou ránu, přestože uhrála vydřenou remízu. Dva základní hráči, De Jong a Pedri, museli opustit hřiště již v prvním poločase kvůli bezkontaktnímu zranění, které by je mohlo ovlivnit do konce sezony.

Ani jedna strana si v tomto utkání nevytvořila mnoho gólových šancí. Blízko třicáté minuty prvního poločasu brankář Simon v Athletic Bilbao dres vyrazil střelu Ferrana Lopeze, poté se hnal zpět a bojoval, aby vyrazil visící střelu Cancela, kterou nakonec dorazil do branky Jelaj Alvarez.

Ve druhém poločase ani jedna strana neprojevila velkou touhu po vítězství a branku soupeře příliš neohrozila. Barcelona nakonec remizovala s Bilbaem 0:0 a zůstala v tabulce třetí, o bod za druhým Getafe. Bilbao je na pátém místě, pět bodů za čtvrtým Atléticem Madrid.

Vzhledem ke zranění dvou hráčů základní sestavy a špatnému výkonu Barcelony levné fotbalové dresy v tomto utkání je vidět, že naděje červenočerné armády na boj o titul v této sezóně se ještě více vzdaluje. Přestože Real Madrid získal ve 27. kole La Ligy pouze jeden bod za remízu, Barcelona stále ztrácí na vedoucí Real Madrid 8 bodů. Ještě větší starosti fanouškům Barcelony dělají zranění ve středu týmu. Pedri byl dlouho srdcem barcelonské zálohy a jeho přítomnost byla klíčová pro to, aby hráči vepředu týmu byli schopni získat míč v nebezpečných prostorech. Po zranění De Jonga, Pedriho a Gaviho je střed zálohy Barcelony zdecimován a zůstává pouze Christensen.

Další zápas čeká Barcelonu ve středu ve druhém kole Ligy mistrů s Neapolí. Neapol právě porazila Juventus na jeho hřišti a její morálka je vysoká. Barcelonu naopak trápí vlna zranění a vyhlídky nejsou optimistické. Pro Barcelonu to bude těžká bitva a její vyhlídky na Ligu mistrů visí na vlásku.