Noc šampionů Serie A: Sice to není velká výhra, ale stále vede pořadí!

Soutěž Serie A tento týden je tak vzrušující! Inter Milan sice vypadl z Ligy mistrů, ale v domácím utkání s Neapolí se Interu Milán nepodařilo vybojovat velké vítězství, přesto si připsal 1 bod a v tabulce vedl před městským rivalem AC Milán o plných 14 bodů. To bezpočtu fanoušků Interu Milán zlomilo srdce. Trochu více usazené.

Inter Milán hrál v prvním poločase dobře a měl mnohem více šancí než Neapol, ale ani jedna strana nedokázala získat absolutní převahu. Ve 43. minutě to konečně přišlo! Damiene! Tento 34letý veterán je opravdu poklad. Poté, co obdržel Bastoniho centr, vztekle střílel, čímž prolomil patovou situaci pro Inter Milán. Tým zahájil svítání a vedl 1:0! Všichni fanoušci v hledišti byli nadšení!

Ve druhém poločase však Neapol nezůstala pozadu. Byli to přece obhájci titulu. Zvýšili ofenzivu a jejich držení míče bylo mnohem vyšší. Jejich vytrvalost byla odměněna v 83. minutě hlavičkou vedle branky Handanoviče z poněkud kontroverzního rohového kopu. Je nepříjemné říci, že zpomalené přehrávání rohového kopu Neapole bylo trochu jako faul a ve skutečnosti nám chybělo označení Juana Jesuse, což mu umožnilo snadno skórovat hlavičkou.

Inter Milán také na poslední chvíli bojoval o vyrovnání skóre, ale bohužel neuspěl a mohl přijmout pouze remízu 1:1. Je to trochu škoda, ale má smysl získat 1 bod.

Tento týden může být pro Inzaghiho nejtěžší, ale i tak by měl dnes v noci dobře spát. Maximálně můžu říct, že hráči vypadali trochu unaveně, když se střetli s Neapolí levné fotbalové dresy, psychicky i fyzicky. Koneckonců hráli v Madridu tak dlouho uprostřed týdne. I když bodový náskok Interu Milán při vítězství v šampionátu nemusí překonat rekord, se zbývajícími 9 zápasy věřím, že vyhraje 20. šampionát Serie A stabilně!