Rozloučení Jürgena Kloppa s Liverpoolem, který porazil Norwich 5:2

Velké množství fanoušků bylo minulý týden svědky slavnostní rozlučky Jürgena Kloppa na Anfieldu, kde Liverpool ve čtvrtém kole FA Cupu porazil Norwich City 5:2. Vítězství bylo hlubokou kombinací útočné zdatnosti a neochvějného ducha a důstojnou poctou transformující se vládě odcházejícího manažera.

Blížící se Kloppův odchod vrhl na tuto událost hořkosladký stín, ale fanoušci na Anfieldu vztyčili transparenty a svorně skandovali hesla na oslavu Němcova klíčového šestiletého působení. V souladu s jeho útočným duchem vtrhl Liverpool ven a Curtis Jones v dres Liverpool po čtvrthodině hry vypumpoval domácí.

Norwich však odmítl podlehnout vlně emocí. Vyrovnávací gól Bena Gibsona z rohového kopu způsobil zdánlivě pohodlné vedení Reds otřes. Tento prchavý jev se však ukázal jako pomíjivý. Nabuzený a hladový Nunez chladnokrevnou střelou zevnitř pokutového území vrátil Liverpoolu náskok.

Ve druhém poločase Reds dále dominovali. Wakata využil Gibsonovy chyby v obraně a vstřelil další gól. Pak přišel okamžik, po kterém Kop opravdu toužil – vysoká hlavička Virgila van Dyka, symbolizující pevnou obranu, která je základním kamenem Kloppových úspěchů.

Ke cti Norwichi slouží, že se odmítl vzdát bez boje. Střídající Borja Sainz se trefil z velké dálky a na chvíli oživil jejich naděje. To se však nestalo. Liverpool, povzbuzen tímto momentem, zpečetil vítězství Gravenbechovým gólem v poslední minutě.

FA Cup sice není klenotem v koruně Kloppova odkazu, ale toto vítězství má větší ohlas než výsledek. Je také o útočné intenzitě, nezdolném duchu a taktické filozofii, kterou Klopp Liverpoolu vštípil.

V pátém kole čeká Reds Watford nebo Southampton. Prozatím si však Liverpool může vychutnávat hořkosladkou radost z tohoto vítězství. Kloppovo loučení, ačkoli bylo podbarveno smutkem, přerušil na Anfieldu jásavý jásot, dokonalé rozloučení manažera, který navždy změnil identitu klubu. A fanoušci, kteří Kloppa milují, budou navždy nosit červený Liverpool dres 2024!