Těžké vítězství Barcelony, 18letá hvězdička nastupuje, Levanova forma budí obavy

Ve 20. kole La Ligy hostila Barcelona Osasunu. Barcelona nakonec před desetičlennou Osasunou zvítězila 1:0 zásahem střídajícího osmnáctiletého nováčka Roqueho a nyní se Barcelona a Atletico Madrid dělí o čtvrté místo v tabulce La Ligy.

Barcelona od začátku zápasu přebírala iniciativu a měla 67,5 % držení míče, ale útočná řada vždy postrádala hrozbu. Ferran Torres opustil hru kvůli zranění a zdálo se, že Lewandowski v dres FC Barcelon s číslem 9 upadá do formy, protože několik jeho hlaviček nepřineslo výsledek. Na konci prvního poločasu si oba týmy vyměnily bílou kartu.

Ve druhém poločase Barcelona pokračovala v tlaku, ale obrana Osasuny zůstávala pevná. V 76. minutě provedl manažer Barcelony Xavi klíčové střídání, na hřiště přišel 18letý brazilský nováček Roque. O pouhé čtyři minuty později Roque hlavičkou po Cancelově přihrávce prolomil nerozhodný stav a vstřelil svůj první gól za Barcelonu.

Po gólu se pozornost zápasu soustředila na kontroverzní penaltu. Hráč Osasuny Unai Garcia byl vyloučen za dvě žluté karty během pouhých dvou minut, což vyvolalo vášnivou debatu mezi hráči na obou stranách. Někteří fanoušci měli pocit, že rozhodnutí rozhodčího bylo příliš přísné a ovlivnilo rovnováhu hry.

Přestože Barcelona nakonec zvítězila, zápas také odhalil problémy v její útočné řadě. Útok Barcelony oslabilo zranění Ferrana Torrese a znepokojivá byla i forma Lewandowského. Gól nové posily Roqueho byl povzbudivý, ale potřebuje více zápasů, aby se prosadil.

Po zápase se k utkání vyjádřil Xavi: “Byl to velmi těžký zápas, obrana Osasuny byla vynikající. Roqueho gól byl fantastický, prokázal své schopnosti. Stále musíme tvrdě pracovat a zlepšovat naši efektivitu v útoku.”

Přestože Barcelona vyhrála, rozdíl mezi ní a špičkou tabulky je stále velmi velký. Příště je čeká těžší zkouška. Jak vyřešit problém s přední linií a zlepšit efektivitu útoku bude důležitou otázkou, kterou musí Xavi zvážit. Zároveň musí věnovat pozornost růstu nové posily Roqueho a očekávat, že v budoucnu bude hrát větší roli. Chcete-li mít levné fotbalové dresy, můžete sledovat mé webové stránky!